منو
خانهمحصولاتخرما

خرما

تنوع خرما در جهان بسیار زیاد بوده و بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ خرما را مطرح کرده‌اند. در ایران نیز تعداد زیادی از ارقام خرما و در حدود ۴۰۰ خرما نام برده شده است. خرما در بیش از ۳۴ کشور دنیا مورد کشت و کار قرار می‌گیرد. از نظر سطح زیر کشت، عربستان، الجزایر و ایران به‌ترتیب بیشترین میزان سطح زیر کشت را در دنیا به خود اختصاص داده‌اند. سطح زیر کشت خرما در ایران ۲۳۲ هزار هکتار بوده که حدود ۱۹۹ هزار هکتار آن بارور است. حدود ۸۵ درصد کل تولید انواع خرما در دنیا متعلق به کشورهای مصر، ایران، عراق، عربستان و پاکستان است. میزان تولید خرما در کشور حدود یک میلیون و چهارده هزار تن است و از این حیث ایران از بزرگترین تولیدکنندگان خرما در دنیا به حساب می‌آید. از نظر تولید و صادرات ایران بعد از مصر در رتبه دوم جهانی قرار دارد. درخت خرما در ۱۵ استان کشور مورد کشت قرار می‌گیرد. استان‌های کرمان، هرمزگان، خوزستان، بوشهر، فارس و سیستان بلوچستان حدود ۹۸ درصد تولید خرمای کشور را به خود اختصاص داده‌اند و جزء مناطق اصلی تولید خرما در کشور محسوب می‌شوند.

خارک، رطب و خرما

میوه درخت خرما در طول زمان رسیدن خود مراحلی راطی می‌کند که در این مراحل، تغییراتی در رنگ، بافت، مزه، اندازه و اجزاء تشکیل‌دهنده آن ایجاد می‌شود. این میوه در ابتدا سبز رنگ، سخت و حاوی مقدار زیادی آب و تانن بوده و مزه آن تلخ و گس می‌باشد. به تدریج از میزان آب و رطوبت میوه کم شده و قند آن افزایش می‌یابد. خارک از مراحل اولیه رسیدن خرماست که رنگ سبز و مزه اولیه تغییر کرده اما میوه همچنان سفت می‌باشد. رطب نیز مرحله قبل از رسیدن کامل خرما بوده که رطوبت بیشتر و قند کمتری نسبت به خرمای کاملا رسیده دارد.

تفاوت انواع خرما

عمده تفاوت انواع خرما در نوع قند و نیز میزان آب یا رطوبت موجود در آن می‌باشد. میزان کلی قند موجود در ارقام مختلف خرما متفاوت بوده اما اختلاف آنها زیاد نبوده و در حد چند درصد است. قند موجود در انواع خرما به‌صورت فروکتوز و گلوگز (قندهای احیا کننده) و نیز ساکارز است. خرماهای نرم در مقایسه با خرماهای خشک دارای ساکارز کمتری بوده اما قندهای احیا کننده و آب بیشتری دارند. به‌طور کلی میزان انرژی خرماهای نرم کمتر از خرماهای خشک و نیمه‌خشک می‌باشد.

گونه های  خرما موجود در جنوب ایران

خرما! این میوه‌ی پر خاصیت در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری پرورش می‌یابد.

 

خرمای پیارم

خرمای پیارم گران‌ترین خرمای ایران است. از نوع خرماهای نیمه خشک است و دیررس است. این خرما عموما در استان هرمزگان به عمل می آید.

 

تصویر مربوط به خرمای پیارم می باشد Piarom Date

خرمای مضافتی

خرمای مضافتی شناخته‌شده‌ترین نوع خرما در ایران است. رطوبت زیادی دارد.

 

تصویر مربوط به خرمای مضافتی می باشد Mazafati Date

 

 

 

 

خرمای گنتار

خرمای گنتار ازجمله انواع خرمای تر است. این نوع خرما را می‌توان به‌صورت رطب نیز مصرف کرد.

 

تصویر مربوط به خرمای گنتار می باشد Gentar Date

 

خرمای استعمران

این خرما در گروه خرماهای نیمه خشک قرار دارد و برای صادرات خوب است. حدود ۷۰ درصد از نخلستان های خوزستان این نوع خرما را به بار می آورند.

 

خرمای شاهانی

خرمای شاهانی از جمله انواع خرمای تر، این نوع خرما بافت نرم و مرطوبی دارد و از آن برای تهیه‌ی انواع شیره خرما استفاده می‌شودو بیشتر در نخلستان های هرم به ثمر میرسد.

 

 

 

خرما زاهدی

خرمای زاهدی طلایی و بیضی شکل است و دارای یک بافت نرم است. آنها پوست ضخیمی دارند، نیمه خشک هستند و شیرینی کم‌تری دارند. این خرما در جنوب ایران کشت به عمل می آید .

 

 

 

خرما کبکاب

خرمای کبکاب از انواع نیمه خشک خرما است. پوست آن نسبت به دیگر انواع خرما زخیم‌تر است . این خرما عمدتا از نخلستان های بهبهان استحصال می شود .

 

 

 

خرما ربی

خرمای ربی از جمله انواع خرمای نیمه خشک است.این خرما در نواحی وسیعی از سیستان و بلوچستان پرورش داده می شود. هم چنین ظاهری چروکیده و قدی کشیده دارد.

 

 

 

خرما برحی

این نوع خرما زرد و ترد است. این خرمای رسیده مزه‌ی کارامل و شکر قهوه‌ای را می‌دهدوشیرین است،. این خرما اصالتا ریشه در نخلستان های عراق دارد

 

 

 

 

 

 

خرما آل مهتری

از ارقام زودرس خرما است. میوه آن نسبتا کوچک و کشیده است و زودرس بودن آن باعث شده است ارزش اقتصادی آن بالا برود. این خرما بومی استان هرمزگان است.

 

 

 

خرما خضراوی

خرمای خضراوی خرمای نرم است و به صورت رطب نیز مصرف می‌شود. این خرما از نخلستان های عراق به ایران آمده، خرمای خضراوی به لحاظ سطح زیر کشت دومین رتبه را خوزستان دارد.

 

 

 

خرما خاصویی

خرمای خاصوئی از نوع مرغوب خرما و قابلیت نگهداری آن بالا است. این خرما در بهبهان خوزستان به بار می نشیند. این خرما که ظاهری مانند بامیه دارد و کوچکتر از اقوام دیگرش است.

 

 

 

خرما مرداسنگ

خرمای مرداسنگ از نظر اهمیت درجه‌ی متوسط دارد و از جمله ارقام معروف استان کرمان است. این خرما چون زیاد تولید نمی شود بنابراین فقط در کرمان و بعضا سایر نواحی جنوبی کشور مصرف می شود.

 

 

 

خرما عجوه

این نوع خرما ترکیبی از انواع نرم و خشک است، شیرین است و در دهان نرم می‌شود.

 

 

 

خرما انبارار

این خرماها ،ظاهر بزرگ و گوشتی و هسته‌های کوچکی دارند.آنها همچنین یکی از گران‌ترین انواع خرما هستند! انبارا شیرین، قهوه‌ای و پر از پروتئین است.

 

 

 

خرما صفوی

این خرماهای سیاه، شیرین، گوشتی و سرشار از ویتامین و نرم هستند و در مدینه کشت می‌شوند.

 

 

 

خرما ساغای

این خرمای تر و تازه در ریاض کشت می‌شود، معمولا به رنگ قهوه‌ای است و قسمت نوک آن زرد کمرنگ است. ساغای چروک خورده است، اما پوسته پوسته نمی‌شود.

 

 

 

خرما خدری

این خرماهای قهوه‌ای خشک و شیرین هستند. آنها پوست چروکیده دارند . خدری به دلیل تر و تازگی‌اش و قیمت مناسبی که داردو به میزان زیادی صادر می‌شود.

 

 

 

خرما شکری

این خرماها تردو شیرین، خرمای شکری درمنطقه‌ی قصیم عربستان ونواحی جنوبی کشت میشود.

 

 

 

خرما مدژول

مدژول دارای یک بافت بزرگ و نرم است، و طعم قوی و شیرینی دارد. در عربستان کشت میشود.

 

 

 

خرما خُلاص

این خرماها عطر کاراملی و پوست شلی دارد و در مناطق قصیم و الخرج عربستان ریشه دارد.

 

 

 

 

صادرات خرما

خرما مضافتی تازه و خشک کرده، خرما استعمران تازه و خشک، خرما پیارم، خرما شاهانی و خرما زاهدی انواع خرماهای صادراتی کشورمان هستندکه به ۵۲ کشور جهان از جمله سوئد، هلند، روسیه، ترکیه، قطر، اکراین، افغانستان، کانادا، استرالیا، آلمان، فرانسه، انگلستان، عراق، هند، پاکستان، چین، شیلی، مجارستان و … صادر میشود.

1 دیدگاه

  • admin-abdi
    24 دسامبر, 2020 در 4:02 ب.ظ

    عالی بود ممنون

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه اتحادیه چیست؟

30% تخفیف ویژه
مشترکین امروز را دریافت کنید!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
خانه
حساب من
دسته بندی ها